Oficjalny serwis internetowy Diecezji Ełckiej

Jubileusz-baner

2016 rodzina

Start > Wydarzenia > Uroczystość Bożego Ciała w Ełku

Uroczystość Bożego Ciała w Ełku

Wydarzenia

Biała Hostia pokarm AniołówJeżeli zaniedbamy Eucharystię, jak będziemy mogli zaradzić naszej nędzy?" To pytanie stawiał bł Jan Paweł II, a dzisiaj usłyszeli wierni z diecezji podczas Mszy św. na placu Jana Pawła II w Ełku.

Czy jest możliwe przez wiarę poruszyć świat? Jak najbardziej, jest to bardzo potrzebne współczesnym ludziom. To ludzie wierzący, którzy stanowią Kościół, mamy dzisiaj tu i teraz poruszyć świat przez naszą wiarę, mocną i żywą wiarę w Jezusa Chrystusa obecnego wśród nas” - mówił bp Jerzy Mazur w uroczystość Bożego Ciała w Ełku.

Podczas Mszy św. na placu Jana Pawła II biskup ełcki przypomniał miejsca cudów eucharystycznych jako potwierdzenie prawdziwej obecności Jezusa Chrystusa w Najświętszym Sakramencie. Zachęcał, aby jeszcze bardziej uświadamiać sobie moc i siłę płynącą z Eucharystii i czerpać z tego Źródła. „Nie zaniedbujmy Eucharystii. Pamiętajmy, z Eucharystii płynie łaska, która kształtuje nasze życie wewnętrzne, mój wewnętrzny świat, świat moich myśli, uczuć, woli, pamięci. Pod wpływem działania tej łaski człowiek zaczyna inaczej myśleć, inaczej chcieć, inaczej widzieć Boga i swoje środowisko” – wyjaśniał biskup.        

Biskup zwrócił uwagę, że Kościół żyje dzięki Eucharystii. „Kościół głosi, że w świecie w którym nie ma miejsca dla Boga, wkrótce zabraknie miejsca dla człowieka. Kościół ostrzega przed wprowadzeniem cywilizacji śmierci, bo Polska wymiera, przestrzega przed zmianą definicji małżeństwa, bo próbuje się legalizować związki partnerskie… Kościół ma do zaoferowania Europie najcenniejsze dobro, jakiego nikt inny nie może jej dać – wiarę w Jezusa Chrystusa, który jest źródłem nadziei” – przypominał bp Mazur.Homilia

Po Mszy św. w procesji Bożego Ciała wierni przeszli ulicami Ełku, zatrzymując się przy czterech ołtarzach. W tym roku hasła wskazywały na siłę i łaski płynące z Eucharystii. Kapłani, w krótkich słowach po czytanych Ewangeliach pogłębiali tajemnicę Eucharystii. Zachęcali wiernych do korzystania z daru Eucharystii jako znaku miłości Jezusa Chrystusa.

Ołtarz pierwszy przygotowała parafia pw. św. Ducha, drugi par. pw. Opatrzności Bożej, trzeci par. pw. bł. Karoliny Kózkówny oraz par. NSJ w Ełku. We wszystkich parafiach diecezji odbyły się procesje ulicami jako wyraz wiary i czci Panu Jezusowi w Najświętszym Sakramencie.

mr / Ełk

śdm

 

Dictionary

Szlak Papieski

Na ten temat

Wydarzenia

Jesienne konferencje rejonowe dla kapłanów Jesienne konferencje rejonowe dla kapłanów 19 października 2016, 10.59
Pielgrzymka Nadzwyczajnych Szafarzy Pielgrzymka Nadzwyczajnych Szafarzy 04 października 2016, 11.42
XVI Dzień Papieski XVI Dzień Papieski 04 października 2016, 08.26
Rocznica koronacji w Studzienicznej Rocznica koronacji w Studzienicznej 15 września 2016, 15.23

Losowe z galerii

Zobacz również..

 elk wigry szlak papieski  karmel-  caritas  ksm godlo2

 a-UKSW

 

a-KUL

 COD-logo  logo Wigry  lso

martyria lg

 szaf

 a-WSKSiM

 

Logo-DAPniebieskie