Start > Wydarzenia > Wyruszyła pielgrzymka rodzin z Ełku do Mediolanu

Wyruszyła pielgrzymka rodzin z Ełku do Mediolanu

Logo pielgrzymki28 maja wyruszyła z Ełku, licząca trzydzieści osób, pielgrzymka autokarowa do Mediolanu na odbywające się tam w dniach od 30 maja do 3 czerwca VII Światowe Spotkanie Rodzin pod hasłem „Rodzina: praca i święto", którego punktem kulminacyjnym będzie uczestnictwo w spotkaniu rodzin z całego świata z Ojcem Świętym Benedyktem XVI.

Pielgrzymi oprócz Mediolanu odwiedzą między innymi Wenecję, Padwę, Rzym i Asyż. W Wiecznym Mieście przewidziana jest Eucharystia przy grobie bł. Jana Pawła II.

Organizatorem pielgrzymki jest Wydział Duszpasterstwa Rodzin Diecezji Ełckiej. Przewodniczy jej biskup Romuald Kamiński. Dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Rodzin, ks. Paweł Tober, jest już w Mediolanie, uczestniczy bowiem w kongresie teologicznym poprzedzającym VII Światowe Spotkanie Rodzin. Przewodnikiem dla ełckich pielgrzymów jest ks. Tomasz Kopiczko – prefekt Wyższego Seminarium Duchownego w Ełku, który wcześniej odbył studia specjalistyczne w Rzymie i znakomicie zna stolicę Włoch.

Ks. Jerzy Sikora