Oficjalny serwis internetowy Diecezji Ełckiej

Jubileusz-baner

2016 rodzina

Start > Wydarzenia > Jubileusze kapłańskie i zakonne

Jubileusze kapłańskie i zakonne

Wydarzenia

uroczysta koncelebraW diecezjalną uroczystość Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła odbyło się 28 maja w Ełku doroczne święto jubileuszów święceń kapłańskich i profesji zakonnych. W Mszy św. w katedrze ełckiej pod przewodnictwem bp. Jerzego Mazura uczestniczyło blisko 80 kapłanów i sióstr.

Bp Mazur w homilii nawiązał do początków diecezji ełckiej. - To pierwszy biskup ełcki razem z kapłanami, osobami konsekrowanymi, wiernymi Kościoła ełckiego 20 lat temu wzięli Maryję do siebie i zawierzyli Jej, Matce Kościoła, całą naszą diecezję. Za opiekę i zatroskanie wyrażamy Jej wdzięczność. Zawierzamy siebie i powierzonych naszej duszpasterskiej pieczy w Jej opiekę. Zawierzamy dzisiaj w naszej katedrze całą naszą diecezję - mówił bp Mazur.księża jubilaci

Jak podkreślił biskup ełcki, jubileusz też jest "wdzięcznością od wielkiego święta". - Taka wdzięczność jest bardzo potrzebna, ale każdy jubileusz uwrażliwia nas także na wdzięczność dnia powszedniego, wdzięczność każdej chwili.

Chcąc podkreślił wagę owej wdzięczności, przywołał słowa św. Tomasza a Kempis: „Bądź więc wdzięczny za drobny dar łaski, a staniesz się godny wielkiego. Niech i ten niewielki okruch będzie dla ciebie wielkim, a to, czym inni gardzą, dla ciebie niech będzie darem drogocennym. Patrz na majestat Tego, który daje, a żaden dar nie wyda ci się mały ani zbyt skromny. Nie może być małe, co pochodzi od wielkiego Boga".

Ordynariusz podziękował w trakcie Eucharystii siostrom zakonnym i kapłanom za ich trud, modlitwę i życie wierne podjętym zobowiązaniom w dniu święceń i profesji zakonnej.

Po Mszy św. w domu biskupów odbyła się uroczysta agapa, podczas której złożono życzenia jubilatom i wręczono drobne podarunki.

pz

śdm

 

Dictionary

Szlak Papieski

Na ten temat

Wydarzenia

Jesienne konferencje rejonowe dla kapłanów Jesienne konferencje rejonowe dla kapłanów 19 października 2016, 10.59
Pielgrzymka Nadzwyczajnych Szafarzy Pielgrzymka Nadzwyczajnych Szafarzy 04 października 2016, 11.42
XVI Dzień Papieski XVI Dzień Papieski 04 października 2016, 08.26
Rocznica koronacji w Studzienicznej Rocznica koronacji w Studzienicznej 15 września 2016, 15.23

Losowe z galerii

Zobacz również..

 elk wigry szlak papieski  karmel-  caritas  ksm godlo2

 a-UKSW

 

a-KUL

 COD-logo  logo Wigry  lso

martyria lg

 szaf

 a-WSKSiM

 

Logo-DAPniebieskie