Start > Wydarzenia > Modlitwa w intencji życia

Modlitwa w intencji życia

W modlitewnym milczeniu pochód doszedł do katedry/fot. A ŻukowskaW liturgiczne wspomnienie Świętych Młodzianków – 28 grudnia – w różnych miejscach świata Kościół modli się w intencji ochrony życia poczętego. Od wielu lat taka modlitwa jest zanoszona w Ełku. O godz. 17.15 kościół pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Ełku wypełnił się wiernymi, którzy na modlitwie przepraszali Boga, za grzechy przeciwko życiu i świętości rodziny. Specjalnie na tą okazję w kościele przygotowana została wystawa pt. Jan Paweł II – największy obrońca życia i rodziny – która przedstawia najbardziej dobitne zdania Papieża – Polaka, mówiące o godności życia ludzkiego i pięknie małżeństwa.

W Kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Ełku można zatrzymać się przy wystawie, by zaczerpnąć ze skarbca myśli Jana Pawła II/ fot. A ŻukowskaPo modlitwie uczestnicy spotkania z zapalonymi lampionami wyruszyli ulicami Ełku, aby w ciszy manifestować solidarność z najbardziej bezbronnymi na świecie istotami ludzkimi. O godzinie 18.00 rozpoczęła się Msza Święta w katedrze ełckiej, której przewodniczył biskup pomocniczy diecezji ełckiej Romuald Kamiński.

W homilii biskup nawiązując do opisu stworzenia w Księdze Rodzaju zadał pytanie zgromadzonym: jak w tym kontekście nie zauważyć niezwykłości życia? Nie trzeba być specjalnie uczonym, by umieć zrozumieć co znaczy mieć życie od poczęcia aż do naturalnej śmierci. Nie można dać się zwieźć fałszywemu nauczaniu jakoby poczęty człowiek ukształtował się dopiero w którymś tygodniu, miesiącu a może w momencie narodzenia. Od samego początku!!!

Hierarcha w krótkim zestawieniu zwrócił uwagę na smutną statystykę: Powstanie Styczniowe w 1862 roku pochłonęło 40 tys. istnień ludzkich, I Wojna Światowa – zginęło w niej 800 tys. Polaków, podczas II Wojny Światowej zginęło 6 milionów Polaków, a w latach 1956 – 1993 aborcja pochłonęła 36 milionów ofiar w Polsce.

PZZ daleka widoczny transparent i krzyż na czele pochodu mówiły o charakterze akcji/ fot. A Żukowska