Start > Wydarzenia > Wspólne kolędowanie młodzieży z KSM i stypendystów z Dzieła Nowego Tysiąclecia

Wspólne kolędowanie młodzieży z KSM i stypendystów z Dzieła Nowego Tysiąclecia

Piękne Jasełka w wykonaniu KSM z Janówki Blisko 400 członków Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży i stypendystów Dzieła Nowego Tysiąclecia uczestniczyło w Mszy Świętej w ełckiej katedrze, która była odprawiana pod przewodnictwem ks. bp Jerzego Mazura 27 grudnia o godz. 10.00. Spotkanie było okazją do złożenia świątecznych życzeń, wspólnego kolędowania i radości bycia ze sobą.

Ksiądz Biskup homilię oparł na historii trzech świadków wymienianych w ostatnie dni w liturgii: Św. Szczepana, Św. Jana i każdego z nas, bo i my jesteśmy posłani i realizując swoje powołanie stajemy się swiadkami. Słowo – klucz refleksji hierarchy to odwaga. Karta – to symbol i znak pragnień młodzieży z Suwałk, którzy stanęli w obronie najwyższych wartości i wielu innych, którzy do nich dołączyli. Kto spotyka Jezusa otrzymuje dar nowego życia. Wy jako młodzi pragniecie nowego innego życia. Dlatego należycie do KSM, byliście na spotkaniu Młodzieży w Madrycie jesteście też stypendystami Dzieła Nowego Tysiąclecia – powiedział biskup Jerzy Mazur.

Ksiądz Biskup chętnie spotyka się z młodymi ludźmi/fot. Ewa SemenowiczPo Mszy Świętej w Centrum Pastoralno Administracyjnym odbyło się spotkanie, podczas którego młodzież, która była na Światowych Dniach Młodzieży w Madrycie opowiadała o swoich przeżyciach. Radość i entuzjazm udzielały się wszystkim słuchającym. Następnie można było przeżyć na nowo atmosferę Bożego Narodzenia oddaną w pięknie wykonanych Jasełkach, które przygotował oddział KSM z parafii Janówka. W przedstawieniu tym odtwórcą roli Jezusa było żywe dziecko.

Podczas poczęstunku zostały wyróżnione dyplomem te oddziały Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, które w minionym roku wykazywały największą aktywność: Suwałki, parafia pw. Św. Kazimierza Królewicza, Pisz, parafia pw. Matki Bożej Ostrobramskiej i oddział KSM z parafii Judziki.

Fundacja Dzieło Nowego Tysiąclecia została powołana do życia w 2000 r. jako organizacja, której działalność ma upamiętniać Pontyfikat Jana Pawła II przez promowanie nauczania Papieża i wspieranie określonych przedsięwzięć społecznych, głównie w dziedzinie edukacji i kultury. Do głównych celów Fundacji należy wspieranie rozwoju kultury i nauki chrześcijańskiej oraz chrześcijańskich mediów w Polsce, podnoszenie szans edukacyjnych młodzieży z małych miast i wsi oraz upowszechnianie nauczania Papieża Jana Pawła II

PZ