Oficjalny serwis internetowy Diecezji Ełckiej

Jubileusz-baner

2016 rodzina

Start > Wydarzenia > Wspólne kolędowanie młodzieży z KSM i stypendystów z Dzieła Nowego Tysiąclecia

Wspólne kolędowanie młodzieży z KSM i stypendystów z Dzieła Nowego Tysiąclecia

Wydarzenia

Piękne Jasełka w wykonaniu KSM z Janówki Blisko 400 członków Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży i stypendystów Dzieła Nowego Tysiąclecia uczestniczyło w Mszy Świętej w ełckiej katedrze, która była odprawiana pod przewodnictwem ks. bp Jerzego Mazura 27 grudnia o godz. 10.00. Spotkanie było okazją do złożenia świątecznych życzeń, wspólnego kolędowania i radości bycia ze sobą.

Ksiądz Biskup homilię oparł na historii trzech świadków wymienianych w ostatnie dni w liturgii: Św. Szczepana, Św. Jana i każdego z nas, bo i my jesteśmy posłani i realizując swoje powołanie stajemy się swiadkami. Słowo – klucz refleksji hierarchy to odwaga. Karta – to symbol i znak pragnień młodzieży z Suwałk, którzy stanęli w obronie najwyższych wartości i wielu innych, którzy do nich dołączyli. Kto spotyka Jezusa otrzymuje dar nowego życia. Wy jako młodzi pragniecie nowego innego życia. Dlatego należycie do KSM, byliście na spotkaniu Młodzieży w Madrycie jesteście też stypendystami Dzieła Nowego Tysiąclecia – powiedział biskup Jerzy Mazur.

Ksiądz Biskup chętnie spotyka się z młodymi ludźmi/fot. Ewa SemenowiczPo Mszy Świętej w Centrum Pastoralno Administracyjnym odbyło się spotkanie, podczas którego młodzież, która była na Światowych Dniach Młodzieży w Madrycie opowiadała o swoich przeżyciach. Radość i entuzjazm udzielały się wszystkim słuchającym. Następnie można było przeżyć na nowo atmosferę Bożego Narodzenia oddaną w pięknie wykonanych Jasełkach, które przygotował oddział KSM z parafii Janówka. W przedstawieniu tym odtwórcą roli Jezusa było żywe dziecko.

Podczas poczęstunku zostały wyróżnione dyplomem te oddziały Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, które w minionym roku wykazywały największą aktywność: Suwałki, parafia pw. Św. Kazimierza Królewicza, Pisz, parafia pw. Matki Bożej Ostrobramskiej i oddział KSM z parafii Judziki.

Fundacja Dzieło Nowego Tysiąclecia została powołana do życia w 2000 r. jako organizacja, której działalność ma upamiętniać Pontyfikat Jana Pawła II przez promowanie nauczania Papieża i wspieranie określonych przedsięwzięć społecznych, głównie w dziedzinie edukacji i kultury. Do głównych celów Fundacji należy wspieranie rozwoju kultury i nauki chrześcijańskiej oraz chrześcijańskich mediów w Polsce, podnoszenie szans edukacyjnych młodzieży z małych miast i wsi oraz upowszechnianie nauczania Papieża Jana Pawła II

PZ

śdm

 

Dictionary

Szlak Papieski

Na ten temat

Wydarzenia

Jesienne konferencje rejonowe dla kapłanów Jesienne konferencje rejonowe dla kapłanów 19 października 2016, 10.59
Pielgrzymka Nadzwyczajnych Szafarzy Pielgrzymka Nadzwyczajnych Szafarzy 04 października 2016, 11.42
XVI Dzień Papieski XVI Dzień Papieski 04 października 2016, 08.26
Rocznica koronacji w Studzienicznej Rocznica koronacji w Studzienicznej 15 września 2016, 15.23

Losowe z galerii

Zobacz również..

 elk wigry szlak papieski  karmel-  caritas  ksm godlo2

 a-UKSW

 

a-KUL

 COD-logo  logo Wigry  lso

martyria lg

 szaf

 a-WSKSiM

 

Logo-DAPniebieskie