Start > Wydarzenia > Umarł Ks. Infułat Włodzimierz Wielgat

Umarł Ks. Infułat Włodzimierz Wielgat

Ks. infulat Wlodzimierz Wielgat/ fot. Monika RoginskaDzisiaj rano w swoim mieszkaniu w Ełku opatrzony sakramentami zmarł Ks. Infułat Włodzimierz Wielgat. Zmarły kapłan czynnie uczestniczył w organizacji nowo powstałej Diecezji Ełckiej, a także był jednym z organizatorów wizyty apostolskiej Jana Pawła II w Ełku i na Wigrach w roku 1999.

Urodził się 5 kwietnia 1927 roku w Brzozówce - parafia Bargłów Kościelny. 5 września 1954 roku został wyświęcony na kapłana. Był wikariuszem w parafiach Diecezji Łomżyńskiej, a póżniej kolejno: wykładowcą  teologii moralnej w Wyższym Seminarium Duchownym w Łomży, ojcem duchownym tegoż Seminarium, rektorem a następnie, po reorganizacji struktur Kościoła w Polsce inkardynował się do naszej diecezji. U początku istnienia Seminarium w Ełku, do roku 1993 pełnił obowiązki rektora, przez wiele lat był też wykładowcą teologii moralnej. Następnie w roku 1993 został mianowany ojcem duchownym kapłanów naszej diecezji. Na lata 1992 - 2002 przypada okres, kiedy sprawował funkcję Wikariusza Generalnego. Wśród wielu posług, które gorliwie wypełniał wymienić należy: funkcja egzorcysty diecezjalnego, Protonotariusza Diecezjalnego (infułat), diecezjalnego duszpasterza chorych, współzałożyciela i opiekuna duchowego Dzieła Nieustannej Nowenny Uczniów Chrystusa.

W czasie długiej i uciążliwej choroby powierzał swoje życie Bogu i umarł zaopatrzony sakramentami.

Informacje o uroczystościach pogrzebowych będą podawane na bieżąco na stronie internetowej Diecezji.