Start > Wydarzenia > Dzieło Nieustannej Nowenny Uczniów Jezusa po raz dziesiąty rozpoczyna modlitwę

Dzieło Nieustannej Nowenny Uczniów Jezusa po raz dziesiąty rozpoczyna modlitwę

Wszystkim udzieliła się rodzinna atmosfera/fot. Monika RogińskaRozpoczynający się rok liturgiczny ma ogromne znaczenie dla wspólnoty Dzieła Nieustannej Nowenny Uczniów Jezusa, ponieważ rozpoczyna swój mały jubileusz – 10 – lecie istnienia.

W myśl Statutu DNNU Jezusa, każdy rok rozpoczyna się uroczystą inauguracją pod auspicjami i kierownictwem naszego Pasterza. W pierwszą niedzielę Adwentu członkowie DNNU Jezusa zgromadzili się w Ełku oraz w Augustowie. Natomiast 3 grudnia uroczystości inaugurujące nowy rok dzieła, odbędą się w Giżycku w par. p.w. św. Kazimierza Królewicza oraz w Suwałkach, w par. p.w. św. Aleksandra.

W Augustowie, w bazylice p.w. N.S.P.J. Mszy św. przewodniczył bp Romuald Kamiński. Zwracając się do uczestników zauważył, że podejmując się modlitwy w dziele, wypełniają polecenie Jezusa: „Czuwajcie..." Biskup również wprowadził zgromadzonych w nowy rok duszpasterski, któremu towarzyszy hasło: „Kościół naszym domem". Życzył, aby każdy czuł się w Kościele jak w domu. Ks. Jarosław Mierzejewski przekazał zachętę ks. inf. Włodzimierza Wielgata, aby członkowie dzieła jeszcze bardziej angażowali się w życie parafii.

W katedrze ełckiej uroczystościom przewodniczył bp Jerzy Mazur. Dzieło Nieustannej Nowenny Uczniów Jezusa jest to wielkie dzieło , które podjęło się modlitwy w duchu nowej ewangelizacji. Chcę wyrazić wam wdzięczność za wasze świadectwo życia. Jesteście w komunii z Bogiem na modlitwie. Ta komunia z Bogiem daje każdemu z was siłę i moc do bycia uczniem Jezusa Chrystusa i tu jest wasza siła i wasza moc, i siła całego Dzieła - mówił biskup. fot. Monika Rogińska

Bp Mazur wyjaśniał, że nowa ewangelizacja polega na nawracaniu ludzi ochrzczonych, aby na nowo uwierzyli w Chrystusa, aby uwierzyli w mądrość krzyża, aby uwierzyli w miłość, która płynie od Boga. Nowa ewangelizacja zaczyna się od modlitwy. Możemy powiedzieć, że Dzieło Nieustannej Nowenny Uczniów Jezusa jest dziełem nowej ewangelizacji.

Ks. prał. Stanisław Tabaka przekazał zebranym słowa pozdrowienia od ks. inf. W. Wielgata, który ze względu na stan zdrowia - duchowo łączył się z uczestnikami. Łączy nas to, co jest najpiękniejsze – modlitwa. Dzieło Nieustannej Modlitwy Uczniów Jezusa jest wspólnotą wielkiej modlitwy – mówił kapłan. Po Eucharystii uczestnicy spotkali się na agapie, którą Ks. Stanisław Tabaka doświadczony kierownik duchowy - pierwszy z prawej/ fot. Monika Rogińskaprzygotowały grupy modlitewne.

Małgorzata Gajewska, przewodnicząca dzieła pragnie podziękować wszystkim, którzy włączają się w przygotowanie i uświetnienie uroczystości inauguracyjnych oraz wszystkim, którzy swoją obecnością świadczą o wielkości modlitwy. Wspierajmy się nawzajem modlitwą, a w tym czasie szczególnie pamiętajmy o naszym duchowym opiekunie ks. inf. Włodzimierzu Wielgacie – mówi przewodnicząca.

Procesja z darami wyraża modlitwę całej wspólnoty/ fot. Monika RogińskaNa przestrzeni dziewięciu lat ok. 6000 osób podjęło modlitwę w ramach Dzieła Nieustannej Nowenny Uczniów Jezusa. Intencje modlitewne każdego roku są podawane do zatwierdzenia Pasterzowi. W ten sposób dzieło wypełnia pragnienie założycielki ś.p. Danuty Bąk, „aby wspierać biskupa." W tym roku wspominano już V rocznicę śmierci ś.p. Danuty Bąk, założycielki dzieła. Materiałem informacyjnym i formacyjnym członków dzieła jest „Biuletyn".

Kliknij, aby zobaczyć stronę internetową nowenny