Oficjalny serwis internetowy Diecezji Ełckiej

Jubileusz-baner

2016 rodzina

Start > Wydarzenia > Biskup Jerzy Mazur: Co robią święci w niebie?

Biskup Jerzy Mazur: Co robią święci w niebie?

Wydarzenia

Jeden z pomników na ełckim cmentarzuO godzinie 12.00 na ełckim cmentarzu rozpoczęła się Msza Święta. Tam pośród grobów do serc modlących się ludzi dotarły słowa: Cieszymy się, że zbawionych jest wielu. Może wśród nich jest twój nieodżałowany ojciec, matka, dziadek, babcia, ktoś bliski z twojego środowiska, przyjaciel. Może jest tam twój mąż, żona, syn, córka.

Nasz biskup zaprosił wszystkich zebranych do duchowej pielgrzymki do miejsc, a właściwie stanów w jakich zmarły człowiek może się znaleźć po śmierci. Postawił pytanie, które stawia ludzka ciekawość: Co robią święci w niebie? Urzeczywistnia się w nich prawdziwe powołanie ludzkie, którym jest bycie chwałą majestatu Boga.

W homilii nie zabrakło też troski o tych, którzy sami sobie pomóc nie mogą, czekają jednak na naszą modlitwę i miłosierdzie – o osobach, które odbywają jeszcze pokutę w czyśćcu, one też są częścią Kościoła. Największym darem wdzięczności dla tych osób jest ofiarowanie w ich intencji Mszy Świętej. Dusze w czyśćcu cierpiące korzystają z owoców Mszy Świętej. Bądźmy obecni na tych Mszach świętych i przyjmujmy Komunię św. ofiarując ją za nich.

Rozmyślając o życiu po śmierci trzeba uświadomić także możliwość potępienia. Hierarcha powołując się na Katechizm Kościoła Katolickiego mówił o piekle jako o świadomym wyborze człowieka bycia poza wspólnotą z Bogiem.

W refleksji Biskupa było wiele wątków symbolicznych. Jednym z nich to krzyże stojące na grobach naszych zmarłych. To znak nadziei i miłości – mówił Ordynariusz. Krzyż jest zrośnięty z naszą ziemią, z naszą kulturą to znak naszej wiary. Dzisiaj przybywa nam wrogów krzyża. Są ludzie, którzy walczą z krzyżem. Chcą usunąć krzyż z przestrzeni publicznej. Chcą usunąć krzyż z Sali Sejmu. Pamiętajmy o jednym człowiek, który odrzuca krzyż będzie zawsze gardził drugim człowiekiem. To krzyż uczy nas jak miłować drugiego człowieka, jak żyć w prawdzie, jak przebaczać. Krzyż uczy nas pięknej miłości. Człowiek, który odrzuca krzyż odrzuca Boga, który oddał życie dla naszego zbawienia. Człowiek, który odrzuca krzyż odrzuca miłość i miłosierdzie. Człowiek, który odrzuca. krzyż odrzuca prawdę o zbawieniu. Taki człowiek będzie zawsze gardził drugim człowiekiem. Taki człowiek dziś chce usunąć krzyż z Sali Sejmu, jutro ze szkół i miejsc pracy a pojutrze pewnie wysunie postulat, aby usunąć krzyże z cmentarzy komunalnych, gdzie są chowani także niewierzący. Módlmy się i za tych ludzi wypraszając dla nich łaskę nawrócenia i módlmy się za tych ludzi, którzy ich popierają i wspierają, bo razem z nimi współdziałają. Niech pamiętają jak uczy historia Kościoła, że każdy krzyżoburca będzie musiał w końcu za Juliuszem Apostatą powtórzyć: „Galileae vicisti”

śdm

 

Dictionary

Szlak Papieski

Na ten temat

Wydarzenia

Jesienne konferencje rejonowe dla kapłanów Jesienne konferencje rejonowe dla kapłanów 19 października 2016, 10.59
Pielgrzymka Nadzwyczajnych Szafarzy Pielgrzymka Nadzwyczajnych Szafarzy 04 października 2016, 11.42
XVI Dzień Papieski XVI Dzień Papieski 04 października 2016, 08.26
Rocznica koronacji w Studzienicznej Rocznica koronacji w Studzienicznej 15 września 2016, 15.23

Losowe z galerii

Zobacz również..

 elk wigry szlak papieski  karmel-  caritas  ksm godlo2

 a-UKSW

 

a-KUL

 COD-logo  logo Wigry  lso

martyria lg

 szaf

 a-WSKSiM

 

Logo-DAPniebieskie