Start > Wydarzenia > Nasz Biskup przewodniczącym Komisji Episkopatu ds. Misji

Nasz Biskup przewodniczącym Komisji Episkopatu ds. Misji

Ks. Biskup Jerzy Mazur

Biskup Jerzy Mazur został wybrany przez biskupów polskich przewodniczącym Komisji Episkopatu ds. Misji.

Wyboru dokonali biskupi obradujący na 356 zebraniu plenarnym Konferencji Episkopatu Polski. Dotychczas pełnił tę funkcję przez dwie kadencje Ks. Biskup Wiktor Skworc, biskup tarnowski.

W wywiadzie dla Katolickiej Agnecji Inforamcyjnej Ks. Biskup powiedział m.in: Pełniąc tę funkcję, chcę wsłuchiwać się w głos Ducha Świętego i jak najlepiej wypełniać to posłannictwo, do którego misjonarze są powoływani. A moim zadaniem jest koordynować pomoc i zachęcać do niesienia pomocy.

Nasi biskupi przebywają od czwartku na Konferencji Episkopatu Polski. W czwartek odwiedzili Lwów, później udali się do Przemyśla, gdzie trwają obrady. Podczas wspólnych dyskusji i modlitwy biskupi podejmują ważne tematy dotyczące bieżących spraw: kwestia Funduszu Kościelnego, wybrany zostanie również nowy sekretarz Konferncji Episkopatu Polski w miejsce biskupa Stanisława Budzika, który został mianowany biskupem lubelskim.