Start > Wydarzenia > Błogosławieństwo Jana Pawła II w murach katedry ełckiej

Błogosławieństwo Jana Pawła II w murach katedry ełckiej

Ks. Bp Jerzy Mazur przy budowie powstajcej kaplicy Kilka dni dzieli nas od Dnia Papieskiego, który w naszej katedrze będzie miał szczególny charakter. O 12.15 rozpocznie się uroczysta liturgia Mszy Sw. pod przewodnictwem Biskupa Ełckiego Jerzego Mazura, podczas której zostanie wmurowany kamień węgielny pod budowę kaplicy Bl Jana Pawła II - ten sam, który został pobłogosławiony przez papieża Polaka podczas jego pobytu w Olsztynie. W ten sposób błogosławieństwo jego będzie spoczywało w murach katedry ełckiej. Papież podczas swoich wizyt w kraju błogosławił kamienie węgielne pod budowy nowych świątyń.

Jak zauważył Ks. Marek Janowski - proboszcz parafii katedralnej, fakt iż kamień węgielny jest pobłogosławiony przez przyszłego orędownika jest szczególnym zaproszeniem do pogłębionej refleksji nad Bożym działaniem w historii. W roku 1991 nasz rodak był w Olsztynie, w 1999 zaszczycił swoja modlitwa i obecnością Ełk i oto teraz jakby powraca tutaj poprzez symbole, które są bardzo czytelne.

Podczas uroczystości, będzie można oddać cześć relikwiom Ojca Świętego - odrobina jego krwi przechowywana w specjalnym relikwiarzu.

W kaplicy będzie tez miejsce na kryptę biskupów ełckich, gdzie zostanie złożone ciało Ks. Biskupa Edwarda Samsela.

Fotorelacja z budowy