Start > Wydarzenia > Jesienne konferencje rejonowe dla kapłanów

Jesienne konferencje rejonowe dla kapłanów

Temat przewodni konferencjiJego Ekscelencja Ksiądz Biskup Jerzy Mazur, Biskup Ełcki zaprasza wszystkich Kapłanów z Diecezji Ełckiej do udziału w jesiennych spotkaniach rejonowych. Tematem przewodnim spotkania będzie hasło nowego roku duszpasterskiego 2016/2017 "Idźcie i głoście..."

Poniedziałek, 24 października - godz. 9.30 – Suwałki (kościół Św. Aleksandra, Wyższa Szkoła Suwalsko-Mazurska, ul. Curie–Skłodowskiej 5);
                                             - godz. 13.00 – Orzysz (Dom Caritas Diecezji Ełckiej, ul. Wierzbińska 12);
Wtorek, 25 października – godz. 9.30 – Ełk (Katedra Ełcka, Centrum Pastoralno-Administracyjne).

W Suwałkach biorą udział w spotkaniu kapłani z rejonu Augustów i Suwałki. W Orzyszu kapłani z rejonu Giżycko i Pisz. Natomiast w Ełku kapłani z rejonu Ełk i Olecko.

Spotkania będą przebiegały według następującego porządku:
Suwałki (24 października) i Ełk (25 października)
9.30 – Adoracja Najświętszego Sakramentu – ks. mgr Krzysztof Karski,
10.00 – 11.30 – Konferencja ks. prof. Henryka Sławińskiego z UPJPII w Krakowie: „Idźcie i głoście – Słowo Boże codziennym pokarmem Ludu Bożego",
11.30 – Przerwa na kawę,
11.50 – Słowo pasterskie Biskupa Ełckiego,
W dalszej kolejności spotkania komunikaty Ełckiej Kurii Diecezjalnej, wolne wnioski, modlitwa na zakończenie spotkania i błogosławieństwo pasterskie.

Orzysz (24 października)
13.00 – Kawa,
13.30 – Adoracja Najświętszego Sakramentu – ks. mgr Krzysztof Karski,
14.00 – 15.30 – Konferencja ks. prof. Henryka Sławińskiego z UPJPII w Krakowie: „Idźcie
i głoście – Słowo Boże codziennym pokarmem Ludu Bożego",
15.30 – Słowo pasterskie Biskupa Ełckiego,
W dalszej kolejności komunikaty Ełckiej Kurii Diecezjalnej, wolne wnioski, modlitwa
na zakończenie spotkania i błogosławieństwo pasterskie.

Ks. Jacek Uchan
dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Ogólnego