Start > Wydarzenia > Nowa edycja Szkoły Animatorów Biblijnych

Nowa edycja Szkoły Animatorów Biblijnych

Na rozdrożuW sobotę, 8 października 2016 r. o godz. 10.00 w Sali Konferencyjnej Centrum Pastoralno-Administracyjnego w Ełku rozpocznie się IV edycja Szkoły Animatorów Biblijnych. Jak podkreślają organizatorzy, celem tych spotkań jest pogłębienie duchowości biblijnej, poznanie zasad interpretacji Pisma Świętego, pomoc w wykorzystaniu tekstów biblijnych w duszpasterstwie oraz formacja biblijna.

Uczestnikami Szkoły Animatorów Biblijnych mogą być: katecheci, animatorzy ruchów i stowarzyszeń katolickich oraz każdy zainteresowany pogłębieniem duchowości biblijnej. Szkołę Animatorów Biblijnych w tym roku prowadzą diecezjalni bibliści:
• ks. dr Jerzy Szorc
• ks. dr Andrzej Jaśko
• ks. dr Jacek Graszk
• ks. dr Marek Bednarski
Zajęcia mają charakter cykliczny. Spotkania odbywają się raz w miesiącu, najczęściej w drugą sobotę, przez dwa lata. Jak zauważył jeden z prelegentów: znajomość Biblii jest potrzebna nie po to, aby wchodzić w dyskusję ze świadkami Jehowy, ale po to, aby wchodzić w dialog z Bogiem.
Koordynacją zajęć zajmuje się Wydział Duszpasterstwa Ogólnego Ełckiej Kurii Diecezjalnej: tel. 87 621-68-14 lub kom. 501-142-057.