Oficjalny serwis internetowy Diecezji Ełckiej

Jubileusz-baner

2016 rodzina

Start > Wydarzenia > Koncert finałowy muzyki organowej i kameralnej

Koncert finałowy muzyki organowej i kameralnej

Wydarzenia

Koncerty w Rożyńsku WielkimW niedzielę, 18 września o godzinie 11.30 odbędzie się koncert w ramach VIII Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej Rożyńsk Wielki 2016 VOX DEI VOX POPULI. Tym razem wystąpią: Markus Miesenberger - tenor (Linz / Austria) oraz Peter Waldner - organy (Innsbruck / Austria) DEBIUT W POLSCE.

Podczas ostatniego już w tym sezonie koncertu festiwalowego zagrają artyści z rejonu Alp. Jeden z nich, wybitny organista austriacki Peter Waldner, profesor Landeskonservatorium w Innsbrucku, specjalista od starych instrumentów i kolekcjoner, wystąpi w Polsce po raz pierwszy. Dlatego jesteśmy szczególnie dumni, że będzie to w Rożyńsku. Przypomnijmy, iż w tym sezonie swój polski debiut, który odbył się właśnie w ramach festiwalu w Rożyńsku Wielkim mają za sobą dwaj światowej sławy muzycy: z Węgier - Robert Kovacs i Wenezuelczyk - Jonathan Bolivar.

Tenor Markus Miesenberger, którego usłyszymy w duecie z Peterem Waldnerem jest w Polsce po raz trzeci. Wcześniej gościł w Pałacu w Wilanowie oraz w w sali koncertowej Narodowego Forum Muzyki we Wrocławiu. Koncertuje na całym świecie.

Obaj artyści z umiłowaniem wykonują repertuar od średniowiecza po współczesność. Taki będzie też program wrześniowego koncertu w Rożyńsku. Ukłonem i przywitaniem z Polską będą renesansowe fragmenty Tabulatury Jana z Lublina na organy solo. Z kolei tenor zaprezentuje się w muzyce włoskiej (Monteverdi) i niemieckiej. Nie zabraknie kompozycji Bacha, Haendla, a na organy solo zabrzmi też muzyka francuska (m. in. Franck). Ciekawym akcentem będzie wykonanie kompozycji XX wiecznych kompozytorów: austriackiego twórcy Augustinusa Kropfreitera (niemal w 80.lecie urodzin, które przypadają 23 września) i Amerykanina Ralpha V. Williamsa.

Zapowiada się niezwykle zróżnicowany i atrakcyjny koncert, na który serdecznie zapraszamy.

Zobacz również..

 elk wigry szlak papieski  karmel-  caritas  ksm godlo2

 a-UKSW

 

a-KUL

 COD-logo  logo Wigry  lso

martyria lg

 szaf

 a-WSKSiM

 

Logo-DAPniebieskie