Start > Parafie > Parafie > Woźnice - Parafia pw. Św. Maksymiliana Marii Kolbego

Woźnice - Parafia pw. Św. Maksymiliana Marii Kolbego

Wożnice 6a
11-735 Woźnice
strona www
Telefon: +48 794 389 260

Rys historyczny: Parafia pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego w Woźnicach została erygowana 6 kwietnia 1984 r. przez Bpa Jana Obłąka. W tym samym roku został wybudowany również kościół.

Wyposażenie: Budynek murowany o dachu dwuspadowym z wieżą. Wnętrze świątyni halowe, w prezbiterium na ścianie znajduje się duży Krzyż i obrazy św. Maksymiliana Marii Kolbego, MB Częstochowskiej i Jezusa Miłosiernego. Podłoga ułożona z terakoty, ściany wyłożone boazerią drewnianą. Z drewna zbudowany jest również balkon chórowy i schody wejściowe. W cztechech oknach są witraże figuralne: Matki Bożej Niepokalanej, Najświętszego Serca Pana Jezusa, Kard. Stefana Wyszyńskiego, Papieża Jana Pawła II.

Msze Święte: dni powszednie: 17.00, niedziele: 9.00, 11.00, 12.30

Grupy parafialne: Ministranci i Lektorzy, Parafialny Zespół Caritas, Żywy Różaniec.

Odpusty: św. Maksymiliana Marii Kolbe - 14 sierpnia.

Księgi parafialne: od 1984.

Plebania: Budynek murowany, piętrowy, z pomieszczeniami w przyziemiu: kancelaria parafialna, garaż.

Cmentarz: Cmentarz komunalny w Woźnicach.

Do parafii należą miejscowości: Grabnik Mały, Lelek, Niskie Woźnice, Pszczółki, Woźnice SHR, Woźnice Wieś, Zielony Gaj