Start > Parafie > Parafie > Augustów - Parafia p.w. Miłosierdzia Bożego

pl. Ks. Bolesława Szkiłądzia 1
16-300 Augustów
Telefon: (087) 643 49 79

Rys historyczny: Dnia 1 lipca 1995 r. dekretem Bpa Wojciecha Ziemby został powołany do istnienia Samodzielny Ośrodek Duszpasterski pw. Miłosierdzia Bożego w Augustowie. Ośrodek zyskał statut parafii dnia 3 czerwca 2000 r. Terytorialnie parafia powstała z części par. Najświętszego Serca Pana Jezusa i par. MB Częstochowskiej w Augustowie.

Wyposażenie: Kościół w stylu współczesnym, pobudowany z pustaka i cegły, pokryty blachodachówką. Wieża świątyni pokryta jest blachą miedzianą. Ołtarz i lektorium wykonane z granitu. Chrzcielnica wykonana z marmuru z nakryciem z mosiądzu. W prezbiterium znajduje się obraz Pana Jezusa Miłosiernego a przy bocznym ołtarzu znajdują się obrazy św. Faustyny i MB Ostrobramskiej.

Msze święte:

7:00 okres letni