Start > Parafie > Parafie > Wiartel - Parafia pw. Św. Maksymiliana Kolbe

Wiartel 9A
12-200 Pisz
Telefon: 87 424-01-10

WiartelRys historyczny: Parafię erygowano 3 lipca 1998 roku. Wcześniej Wiartel i okoliczne miejscowości należały do parafia Św. Jana Chrzciciela w Piszu. Inicjatorem utworzenia parafii był ks. prał. Stanisław Kwarciński, proboszcz parafii Św. Jana Chrzciciela. Staraniem miejscowej ludności w latach 1995-1998 wybudowano kościół. Świątynia stanęła na starym cmentarzu ewangelickim. W latach 2002-2003, gdy proboszczem był ks. mgr Władysław Napiórkowski, wybudowano kamienną grotę Matki Bożej z Lourdes. Świątynia jest połączona z częścią mieszkalną i tworzy jednolitą bryłę architektoniczną o wymiarach 20x11 metrów i wysokości 8,5 metra. Zbudowana jest z konstrukcji żelbetonowej i pustaka Budynek jest otynkowany i pomalowany na biało. W elewację wmurowano kamienie polne. Na zewnątrz, po lewej stronie od wejścia znajduje się drewniana wiata.

Odpust: św. Maksymiliana Marii Kolbe - 14 sierpnia

Księgi parafialne: od 1998 r.

Msze Święte:

19:00 (tylko w okresie wakacyjnym)
----
Dni powszednie: 16:00 (latem 17:00)