Oficjalny serwis internetowy Diecezji Ełckiej

Jubileusz-baner

2016 rodzina

Start > Ogłoszenia > Światowy Dzień Chorego w naszej diecezji

Światowy Dzień Chorego w naszej diecezji

Ogłoszenia

fot.: Parafia Św. Trójcy w KościerzynieCierpiący i ich rodziny, personel medyczny, wolontariusze, duszpasterze - wszyscy wierzący są zaproszeni do tego, by 11 lutego zjednoczyć się na wspólnej modlitwie w intnecji chorych. Cierpienie dotyka każdego z nas. W naszej diecezji w wielu miejscach w tym dniu będzie okazja do wspólnotowej modlitwy i bycia z i blisko chorych i tych, którzy się nimi opiekują. Podajemy miejsca, w których liturgię będą sprawowali nasi biskupi.

Ks. Biskup Jerzy Mazur uda się w tym dniu do Augustowa, gdzie w parafii pw. Matki Bożej Częstochowskiej będzie przewdoniczył Mszy Świętej o godz. 10.00. Podczas Mszy Świętej będzie można przyjąć sakrament namaszczenia chorych. Po Mszy Świętej odwiedzi chorych leżących w Szpitalu Miejskim i Hospicjum.

Tego samego dnia biskup Ordynariusz będzie przewodniczył modlitwom w Ełku w parafii pw. Chrystusa Sługi.  Rozpoczęcie koronką o Bożym Miłosierdziu  o godz. 15.00, póżniej Msza Św. z namaszczeniem chorych i po Mszy inauguracja działalności Stowarzyszenia Cichych Współpracowników Krzyża.

Ks. Biskup Romuald Kamiński 11 lutego będzie przewodniczył Mszy Świętej z sakramentem namaszczenia chorych w parafii pw. Św. Aleksandra w Suwałkach o godz. 11.00. Następnie spotka się ze społecznością Szpitala Wojewódzkiego w Suwałkach.

Sakrament Chorych - dawniej nazywany ostatnim namaszczeniem jest sakramentem uzdrowienia. Można go przyjmować wiele razy w życiu - ilekroć dotknie człowieka wierzącego trudne doświadczenie cierpienia. Chodzi więc nie tylko o bezpośrednie zagrożenie życia, czy też chorobę ciała. Cierpienie dotyka także sfery psychologicznej i duchowej, ponieważ człowiek stanowi integralną całość. Podstawowym warunkiem przyjęcia tego sakramentu jest stan łaski uświęcającej, i pragnienie przeżywania trudnej sytuacji w jedności z cierpiącym Chrystusem i wspólnotą Kościoła.

Światowy Dzień Chorego został ustanowiony przez Jana Pawła II 20 lat temu. Obchodzi się go we wspomnienie Matki Bożej z Lourdes.

Pz

śdm

 

Dictionary

Szlak Papieski

Na ten temat

Wydarzenia

Jesienne konferencje rejonowe dla kapłanów Jesienne konferencje rejonowe dla kapłanów 19 października 2016, 10.59
Pielgrzymka Nadzwyczajnych Szafarzy Pielgrzymka Nadzwyczajnych Szafarzy 04 października 2016, 11.42
XVI Dzień Papieski XVI Dzień Papieski 04 października 2016, 08.26
Rocznica koronacji w Studzienicznej Rocznica koronacji w Studzienicznej 15 września 2016, 15.23

Losowe z galerii

Zobacz również..

 elk wigry szlak papieski  karmel-  caritas  ksm godlo2

 a-UKSW

 

a-KUL

 COD-logo  logo Wigry  lso

martyria lg

 szaf

 a-WSKSiM

 

Logo-DAPniebieskie