Start > Ogłoszenia > Światowy Dzień Chorego w naszej diecezji

Światowy Dzień Chorego w naszej diecezji

Ogłoszenia

fot.: Parafia Św. Trójcy w KościerzynieCierpiący i ich rodziny, personel medyczny, wolontariusze, duszpasterze - wszyscy wierzący są zaproszeni do tego, by 11 lutego zjednoczyć się na wspólnej modlitwie w intnecji chorych. Cierpienie dotyka każdego z nas. W naszej diecezji w wielu miejscach w tym dniu będzie okazja do wspólnotowej modlitwy i bycia z i blisko chorych i tych, którzy się nimi opiekują. Podajemy miejsca, w których liturgię będą sprawowali nasi biskupi.

Ks. Biskup Jerzy Mazur uda się w tym dniu do Augustowa, gdzie w parafii pw. Matki Bożej Częstochowskiej będzie przewdoniczył Mszy Świętej o godz. 10.00. Podczas Mszy Świętej będzie można przyjąć sakrament namaszczenia chorych. Po Mszy Świętej odwiedzi chorych leżących w Szpitalu Miejskim i Hospicjum.

Tego samego dnia biskup Ordynariusz będzie przewodniczył modlitwom w Ełku w parafii pw. Chrystusa Sługi.  Rozpoczęcie koronką o Bożym Miłosierdziu  o godz. 15.00, póżniej Msza Św. z namaszczeniem chorych i po Mszy inauguracja działalności Stowarzyszenia Cichych Współpracowników Krzyża.

Ks. Biskup Romuald Kamiński 11 lutego będzie przewodniczył Mszy Świętej z sakramentem namaszczenia chorych w parafii pw. Św. Aleksandra w Suwałkach o godz. 11.00. Następnie spotka się ze społecznością Szpitala Wojewódzkiego w Suwałkach.

Sakrament Chorych - dawniej nazywany ostatnim namaszczeniem jest sakramentem uzdrowienia. Można go przyjmować wiele razy w życiu - ilekroć dotknie człowieka wierzącego trudne doświadczenie cierpienia. Chodzi więc nie tylko o bezpośrednie zagrożenie życia, czy też chorobę ciała. Cierpienie dotyka także sfery psychologicznej i duchowej, ponieważ człowiek stanowi integralną całość. Podstawowym warunkiem przyjęcia tego sakramentu jest stan łaski uświęcającej, i pragnienie przeżywania trudnej sytuacji w jedności z cierpiącym Chrystusem i wspólnotą Kościoła.

Światowy Dzień Chorego został ustanowiony przez Jana Pawła II 20 lat temu. Obchodzi się go we wspomnienie Matki Bożej z Lourdes.

Pz