Oficjalny serwis internetowy Diecezji Ełckiej

Jubileusz-baner

2016 rodzina

Start > Ogłoszenia > Komunikat Kurii Diecezjalnej o śmierci Ks. infułata Włodzimierza Wielgata

Komunikat Kurii Diecezjalnej o śmierci Ks. infułata Włodzimierza Wielgata

Drukuj

Ogłoszenia

Ks. Infułat podczas udzielania sakramentu bierzmowania w Stradunach w 2007 roku/fto. strona internetowa parafiiDnia 7 grudnia 2011 r., w swoim mieszkaniu w Ełku w wieku lat 84 zmarł ks. infułat dr Włodzimierz WIELGAT, Kanonik Zasłużony Ełckiej Kapituły Katedralnej, Rektor i wykładowca teologii moralnej w Seminarium w Łomży i w Ełku, Wikariusz Generalny, Kanclerz Kurii, członek wielu Komisji i gremiów diecezjalnych. W ostatnich latach był moderatorem Dzieła Nieustannej Nowenny Uczniów Chrystusa i Diecezjalnym Egzorcystą.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się w następującym porządku:

W dniach 7-8 grudnia 2011 r. trumna z ciałem Zmarłego będzie wystawiona w kaplicy pogrzebowej w Augustowie (ul. Ks. Skorupki 5). Ks. Włodzimierz w gronie członków Nowenny Uczniów Chrystusa radosny, pełen optymizmu/fot. Monika Rogińska

Dnia 9 grudnia (piątek) 2011 r. o godz. 11.00 zostanie odprawiona Msza św. pogrzebowa w rodzinnej parafii, w kościele pw. Podwyższenia Krzyża św. w Bargłowie Kościelnym. Tego samego dnia, o godz. 15.00 trumna z ciałem śp. Ks. Włodzimierza będzie wystawiona w Katedrze Ełckiej w Ełku. Tutaj o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. za spokój duszy śp. księdza infułata.

Ks. infułat Włodzimierz Wielgat /fot. Monika RogińskaW sobotę, dnia 10 grudnia 2011 r. o godz. 13.00 w Katedrze Ełckiej rozpocznie się Msza św. pogrzebowa pod przewodnictwem Księdza Biskupa Jerzego Mazura, Biskupa Ełckiego. Po Mszy św. nastąpi odprowadzenie na cmentarz komunalny w Ełku i złożenie trumny w kwaterze kapłańskiej.

Wyrażając słowa współczucia najbliższej Rodzinie Zmarłego, proszę wszystkich o modlitwę w Jego intencji. Dysponujących czasem, w imieniu Biskupa Ełckiego, zapraszam do wzięcia udziału w tych uroczystościach pogrzebowych.

Requiescat In Pace...

 

Ks. Antoni Skowroński

Kanclerz Kurii

śdm

 

Dictionary

Szlak Papieski

Na ten temat

Wydarzenia

Jesienne konferencje rejonowe dla kapłanów Jesienne konferencje rejonowe dla kapłanów 19 października 2016, 10.59
Pielgrzymka Nadzwyczajnych Szafarzy Pielgrzymka Nadzwyczajnych Szafarzy 04 października 2016, 11.42
XVI Dzień Papieski XVI Dzień Papieski 04 października 2016, 08.26
Rocznica koronacji w Studzienicznej Rocznica koronacji w Studzienicznej 15 września 2016, 15.23

Losowe z galerii

Zobacz również..

 elk wigry szlak papieski  karmel-  caritas  ksm godlo2

 a-UKSW

 

a-KUL

 COD-logo  logo Wigry  lso

martyria lg

 szaf

 a-WSKSiM

 

Logo-DAPniebieskie