Start > Ogłoszenia > Komunikat Kurii Diecezjalnej o śmierci Ks. infułata Włodzimierza Wielgata

Komunikat Kurii Diecezjalnej o śmierci Ks. infułata Włodzimierza Wielgata

Ogłoszenia

Ks. Infułat podczas udzielania sakramentu bierzmowania w Stradunach w 2007 roku/fto. strona internetowa parafiiDnia 7 grudnia 2011 r., w swoim mieszkaniu w Ełku w wieku lat 84 zmarł ks. infułat dr Włodzimierz WIELGAT, Kanonik Zasłużony Ełckiej Kapituły Katedralnej, Rektor i wykładowca teologii moralnej w Seminarium w Łomży i w Ełku, Wikariusz Generalny, Kanclerz Kurii, członek wielu Komisji i gremiów diecezjalnych. W ostatnich latach był moderatorem Dzieła Nieustannej Nowenny Uczniów Chrystusa i Diecezjalnym Egzorcystą.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się w następującym porządku:

W dniach 7-8 grudnia 2011 r. trumna z ciałem Zmarłego będzie wystawiona w kaplicy pogrzebowej w Augustowie (ul. Ks. Skorupki 5). Ks. Włodzimierz w gronie członków Nowenny Uczniów Chrystusa radosny, pełen optymizmu/fot. Monika Rogińska

Dnia 9 grudnia (piątek) 2011 r. o godz. 11.00 zostanie odprawiona Msza św. pogrzebowa w rodzinnej parafii, w kościele pw. Podwyższenia Krzyża św. w Bargłowie Kościelnym. Tego samego dnia, o godz. 15.00 trumna z ciałem śp. Ks. Włodzimierza będzie wystawiona w Katedrze Ełckiej w Ełku. Tutaj o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. za spokój duszy śp. księdza infułata.

Ks. infułat Włodzimierz Wielgat /fot. Monika RogińskaW sobotę, dnia 10 grudnia 2011 r. o godz. 13.00 w Katedrze Ełckiej rozpocznie się Msza św. pogrzebowa pod przewodnictwem Księdza Biskupa Jerzego Mazura, Biskupa Ełckiego. Po Mszy św. nastąpi odprowadzenie na cmentarz komunalny w Ełku i złożenie trumny w kwaterze kapłańskiej.

Wyrażając słowa współczucia najbliższej Rodzinie Zmarłego, proszę wszystkich o modlitwę w Jego intencji. Dysponujących czasem, w imieniu Biskupa Ełckiego, zapraszam do wzięcia udziału w tych uroczystościach pogrzebowych.

Requiescat In Pace...

Ks. Antoni Skowroński