Start > Ogłoszenia > Cecyliada w Ełku 18 raz

Cecyliada w Ełku 18 raz

Ogłoszenia

Jeden z zespołów podczas Cecyliady w roku 2010, fot. http://elk.salezjanie.pl/galeria/47/PB190099.jpgJuż po raz XVIII pragniemy zaprosić wszystkie zespoły młodzieżowe i schole dziecięce oraz solistów indywidualnych z terenów naszej diecezji, do wzięcia udziału

Diecezjalnym Festiwalu Piosenki Religijnej „Cecyliada 2011"

które będzie miało miejsce 19 listopada 2011 roku w Oratorium im. Św. Jana Bosko w Ełku.

Konkurs jest pod honorowym patronatem Biskupa Ełckiego.

Czcząc Patronkę śpiewu kościelnego – św. Cecylię, chcemy spotkać się ze wszystkimi, którzy śpiewają na Chwałę Pana, w kościołach, na pielgrzymkach czy wszelkiego rodzaju spotkaniach ewangelizacyjnych, aby wspólnie się modlić, ubogacać swoją obecnością i podzielić się doświadczeniami w ulepszaniu swego warsztatu muzycznego, aby śpiewem chwalić Boga!

XVIII Diecezjalny Festiwal Piosenki Religijnej

„Cecyliada 2011"

19 listopada 2011r

1. Organizatorem konkursu jest

Oratorium im. Św. Jana Bosko w Ełku;

ul. Jana Pawła II 6, 19-300 Ełk.

2. Do wzięcia udziału w XVIII Diecezjalnym Festiwalu Piosenki Religijnej Cecyliada 2011 zapraszamy zespoły wokalno – instrumentalne oraz solistów, którzy mają w swym repertuarze pieśni i piosenki chrześcijańskie.

3. Kryteria oceny:

a) Zespoły będą oceniane w kategoriach:

• Schole dziecięce

• Zespoły młodzieżowe

b) Soliści będą oceniani w kategoriach:

• szkoła podstawowa

• gimnazjum i szkoły średnie

4. Każdy zespół przygotowuje jeden utwór w języku polskim o treści religijnej, z akompaniamentem „na żywo" (osoby z podkładem muzycznym z płyty/ kasety będą dyskwalifikowane).

5. Uczestnicy zgłaszają swój udział w Festiwalu do dnia 16 listopada 2011r. do:

Oratorium im. Św. Jana Bosko

ul. Jana Pawła II 6

19-300 Ełk

tel. 087 -6209721 (od godz. 15.00 do 20.00)

psufleta@salezjanie.pl, 692477628

6. „Cecyliada" zostanie przeprowadzona w kościele pw. Św. Rafała Kalinowskiego w Ełku;

ul. Jana Pawła II 6.

• 19 listopada 2011r o godz. 9.00 rozpocznie się Uroczystą Mszą św. Po której ok. godz. 10.00 rozpoczną się występy.

7. Zespoły i soliści potwierdzają swój udział w sekretariacie Oratorium w sobotę do godz. 9.45 i uiszczają opłatę 10 zł solista, 20 zł zespół, na cele organizacyjne.

8. Prezentacje oceniać będzie Jury powołane przez organizatorów.

9. Uczestnicy oceniani będą według:

• wykonania utworów

• do wieku uczestników

• poziomu występu

• ogólnego wyrazu artystycznego

10. Jury, po wysłuchaniu wszystkich uczestników wyłoni laureatów i wyróżnionych.

11. Werdykt Komisji konkursowej jest ostateczny.

12. Laureaci otrzymają pamiątkowe nagrody i dyplomy.

13. Prosimy o dołączenie krótkiej prezentacji zespołu/solisty w załączniku.

14. Zespoły, które by chciały brać udział w oprawie Mszy św. Prosimy o kontakt w celu ustalenia części Mszy św.