Oficjalny serwis internetowy Diecezji Ełckiej

peregrynacja elk

Start > Ogłoszenia > 15 lecie Wydziału Duszpasterstwa Rodzin

15 lecie Wydziału Duszpasterstwa Rodzin

Ogłoszenia

rodzinaWiosenna Sesja Duszpasterstwa Rodzin, która odbędzie się w sobotę, 8 czerwca i rozpocznie Mszą Świętą o g. 10.00 w Katedrze Ełckiej. W tym roku Sesja związana będzie z 15-leciem istnienia Wydziału Duszpasterstwa Rodzin.

W ramach naszego spotkania na temat problemów bioetycznych głos zabierze Ks. dr Tomasz Orłowski, były dyrektor naszego Wydziału. Kwestie dotyczące ludzkiej seksualności przedstawi Pani Agnieszka Opaluch. Będzie też czas na wspólne świętowanie, spotkanie z adeptami poradnictwa rodzinnego i wymianę doświadczeń.

15-lecie Wydziału Duszpasterstwa Rodzin

Wiosenna Sesja Duszpasterstwa Rodzin

Ełk, 8 czerwca 2013 r.

10.00 – Msza Święta

11.00 – tort rocznicowy i kawa

11.30 – wręczenie dyplomów zasłużonym dla Duszpasterstwa Rodzin Diecezji Ełckiej – J. E. Ks. Bp Romuald Kamiński

11.45 – „Godność poczętego życia – aktualne problemy bioetyczne" – Ks. dr Tomasz Orłowski

13.00 – „Seks we właściwej perspektywie" – mgr lic. Agnieszka Opaluch

13.30 – obiad

Historia WDR

Pierwszym Referentem do spraw duszpasterstwa rodzin w strukturze Wydziału Duszpasterskiego mianowany został 26 maja 1992 r. Ks. Jarema Sykulski, proboszcz parafii św. Mikołaja w Mikołajkach.

Diecezjalnym Instruktorem Rodzin Diecezji Ełckiej mianowana została 1 sierpnia 1994 r. (dekret z dnia 28 lipca 1994 r.) pani Ewa Skowrońska z Olecka.

Dnia 9 grudnia 1996 r. Ks. Krzysztof Brzostek mianowany został Diecezjalnym Duszpasterzem Rodzin (dekret z dnia 5 grudnia 1996 r.). Tego samego dnia (dekret z dnia 5 grudnia 1996 r.) zwolniony z tego stanowiska został Ks. Jarema Sykulski, a powierzona została mu troska o duszpasterstwo rodzin w dekanatach: suwalskich, augustowskich, oraz filipowskim i sejneńskim.

Dnia 10 czerwca 1998 roku (dekret z dnia 9 czerwca 1998 r.) Biskup Ełcki powołał do istnienia Wydział Duszpasterstwa Rodzin Kurii Biskupiej Diecezji Ełckiej; jego pierwszym dyrektorem został ks. Krzysztof Brzostek.

Następcą ks. Krzysztofa Brzostka na stanowisku dyrektora wydziału był ks. Tomasz Orłowski, pełnił tę funkcję od dnia 26 września 2005 roku (dekret z dnia 26 września 2005 r.) do dnia 1 lipca 2006 roku (dekret z dnia 30 czerwca 2006 r.). Tego samego dnia zastąpił go ks. Krzysztof Brzostek (dekret z dnia 30 czerwca 2006 r.) i stał na czele wydziału do 13 czerwca 2008 roku (dekret z dnia 12 czerwca 2008 r.). Zastąpił go ks. Jerzy Owsianka (dekret z dnia 12 czerwca 2008 r.), który był dyrektorem wydziału do 18 sierpnia 2010 roku (dekret z dnia 23 lipca 2010 r.). Od tego czasu wydziałem kieruje ks. Paweł Tober (dekret z dnia 18 czerwca 2010 r.).

Zobacz również..

Szlak Papieski - Ełk - Wigry  karmel caritas millenium   ksm1

COD-logo WANE  

    logo LSO  martyria_lg

   logo szafarzy