Start > Kuria > Wydział Katechetyczny

Wydział Katechetyczny - informacje

Wydział Katechetyczny

Logo Wydziału Katechetycznego Wydział Katechetyczny Ełckiej Kurii Diecezjalnej tworzą osoby, które wspomagają Biskupa Ełckiego w organizacji, nadzorowaniu i nadawaniu kierunków rozwoju katechezy na terenie Diecezji Ełckiej. Do zadań Wydziału należy: wydawanie misji nauczania katechezy w szkołach, monitorowanie nauczania religii katolickiej w szkołach pod względem zgodności z oficjalnym nauczaniem Kościoła, organizowanie formacji katechetów, propagowanie inicjatyw związanych z katechezą dorosłych, organizowanie szkoleń oraz sympozjów pogłębiających przygotowanie profesjonalne katechetów, współpraca z kuratoriami i agendami państwowymi, które są odpowiedzialne za edukację, współpraca z dyrekcjami szkół na terenie Diecezji.

DYREKTOR WYDZIAŁU KATECHETYCZNEGO

Ks. dr Wojciech KOTARSKI