peregrynacja elk

Start > Kuria > Wydział Duszpasterstwa Rodzin

Przez „duszpasterstwo rodzin" rozumie się system konkretnych działań, które zmierzają do urzeczywistnienia zbawczego planu, dotyczącego małżeństwa i rodziny. Osią jego jest prawda o małżeństwie i rodzinie, nieomylnie przekazywana, interpretowana i odnoszona do „znaków czasu" przez Urząd Nauczycielski Kościoła. Do duszpasterstwa rodzin należy także wszechstronna troska o zapewnienie warunków sprzyjających realizacji tej prawdy, oraz konkretna pomoc udzielana rodzinie w wypełnieniu jej powołania (por. FC 1).

Biskup Diecezjalny, w trosce o tę pierwszoplanową dziedzinę duszpasterstwa i w celu usprawnienia duszpasterskiej obecności Kościoła dla podtrzymania rodziny (por. FC 65), powołuje Wydział Duszpasterstwa Rodzin. Wydziałem Kieruje Diecezjalny Duszpasterz Rodzin we współpracy z Diecezjalnym Doradcą Życia Rodzinnego.

Z Dyrektorium Dzuszpasterstwa Rodzin wydanym i zatwierdzonym przez Konferencję Episkopatu Polski w dn. 01.V.2003 w Warszawie, źródło: http://www.drsiedlce.pl/struktura_wydzialu.html

Wydział Duszpasterstwa Rodzin

Ks. mgr Paweł TOBER